Yageo YC164-JR-07360KL
YC164-JR-07360KL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-07360KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-07360KL.pdf
Availability of YC164-JR-07360KL
QUANTITY
YC164-JR-07360KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-07360KL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-07360KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-07360KL
Related LinksYC164-JR, YC164-JR-07360KL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-07360KL Details Description
Related parts for YC164-JR-07360KL
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 179BGA datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1.10 X 3" datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 300MA 500 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 103 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf