Yageo YC164-JR-07390KL
YC164-JR-07390KL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-07390KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-07390KL.pdf
Availability of YC164-JR-07390KL
QUANTITY
YC164-JR-07390KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-07390KL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-07390KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-07390KL
Related LinksYC164-JR, YC164-JR-07390KL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-07390KL Details Description
Related parts for YC164-JR-07390KL
RES SMD 5.62K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 24POS 5MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
X4 SATA TO 4X LN LNK JCKSCRW CBL datasheet.pdf
DIODE GEN REV 400V 150A DO205AA datasheet.pdf
IC LINE DVR DIFF 300MHZ 16QFN datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf