Yageo YC164-JR-07820RL
YC164-JR-07820RL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-07820RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-07820RL.pdf
Availability of YC164-JR-07820RL
QUANTITY
YC164-JR-07820RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-07820RL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-07820RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC164
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-07820RL
Related LinksYC164-JR, YC164-JR-07820RL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-07820RL Details Description
Related parts for YC164-JR-07820RL
IC REG LDO 2.9V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 410MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.7 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC FRAM 2MBIT 40MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf