Yageo YC164-JR-0782KL
YC164-JR-0782KL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-0782KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-0782KL.pdf
Availability of YC164-JR-0782KL
QUANTITY
YC164-JR-0782KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-0782KL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-0782KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-0782KL
Related LinksYC164-J, YC164-JR-0782KL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-0782KL Details Description
Related parts for YC164-JR-0782KL
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.5W SMA datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LED ARR 12MM 2700K 80CRI 1965LM datasheet.pdf