Yageo YC164-JR-0791KL
YC164-JR-0791KL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-0791KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91K OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-0791KL.pdf
Availability of YC164-JR-0791KL
QUANTITY
YC164-JR-0791KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-0791KL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-0791KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-0791KL
Related LinksYC164-J, YC164-JR-0791KL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-0791KL Details Description
Related parts for YC164-JR-0791KL
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 20 GA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050" datasheet.pdf