Yageo YC324-JK-07120RL
YC324-JK-07120RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-07120RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-07120RL.pdf
Availability of YC324-JK-07120RL
QUANTITY
YC324-JK-07120RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-07120RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-07120RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-07120RL
Related LinksYC324-JK, YC324-JK-07120RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-07120RL Details Description
Related parts for YC324-JK-07120RL
TRANS 2PNP 50V 0.15A 6EMT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 350V SCREW datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf