Yageo YC324-JK-07750RL
YC324-JK-07750RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-07750RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-07750RL.pdf
Availability of YC324-JK-07750RL
QUANTITY
YC324-JK-07750RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-07750RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-07750RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC324
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-07750RL
Related LinksYC324-JK, YC324-JK-07750RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-07750RL Details Description
Related parts for YC324-JK-07750RL
EVAL MOD FOR THS4061 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 1.225K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
MGRID IDT REC /OPOLKEYLRMP 44CKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323 datasheet.pdf