Yageo YC324-JK-07750RL
YC324-JK-07750RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-07750RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-07750RL.pdf
Availability of YC324-JK-07750RL
QUANTITY
YC324-JK-07750RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-07750RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-07750RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC324
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-07750RL
Related LinksYC324-JK, YC324-JK-07750RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-07750RL Details Description
Related parts for YC324-JK-07750RL
RES SMD 590 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 322VC AXIAL datasheet.pdf
SSD 3.5" IDEP 12GB datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 48-TSSOP datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DYN BRKNG RES, NON-UL, 200OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 40POS .5MM datasheet.pdf