TDK Corporation YFF18PH0J105M
YFF18PH0J105M picture photo
Mfg. Part Number
YFF18PH0J105M
Brief Description
CAP FEEDTHRU 1UF 6.3V 0603
Datasheet Download
YFF18PH0J105M.pdf
Availability of YFF18PH0J105M
QUANTITY
YFF18PH0J105M Order Process
Ship out your order
Specifications of YFF18PH0J105M
Internal Part NumberEIS-YFF18PH0J105M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesCKD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Voltage6.3V
Current4A
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YFF18PH0J105M
Related LinksYFF18P, YFF18PH0J105M Datasheet, TDK Corporation Distributor
YFF18PH0J105M Details Description
Related parts for YFF18PH0J105M
RES ARRAY 15 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN SIDE LOOK datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 450UF 500V SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 7POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf