TDK Corporation YFF32SC1E102M
YFF32SC1E102M picture photo
Mfg. Part Number
YFF32SC1E102M
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 25V 1205
Datasheet Download
YFF32SC1E102M.pdf
Availability of YFF32SC1E102M
QUANTITY
YFF32SC1E102M Order Process
Ship out your order
Specifications of YFF32SC1E102M
Internal Part NumberEIS-YFF32SC1E102M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesYFF32SC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Voltage25V
Current200mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YFF32SC1E102M
Related LinksYFF32S, YFF32SC1E102M Datasheet, TDK Corporation Distributor
YFF32SC1E102M Details Description
Related parts for YFF32SC1E102M
IC AMP MMIC 80MA 2.8V SOT343 datasheet.pdf
IC RS485 TXRX 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
POT 47K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 28SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V 20% BX 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHIELD FOR TH-11 HEAD datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3-PLL 16TSSOP datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf