FFF YI28015100J0G
YI28015100J0G picture photo
Mfg. Part Number
YI28015100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB RIS CLA 4-ROWS
Datasheet Download
YI28015100J0G.pdf
Availability of YI28015100J0G
QUANTITY
YI28015100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YI28015100J0G
Internal Part NumberEIS-YI28015100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesYi
PackagingBulk
Number of Levels4
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.49 Nm (4.3 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YI28015100J0G
Related LinksYI2801, YI28015100J0G Datasheet, FFF Distributor
YI28015100J0G Details Description
Related parts for YI28015100J0G
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 835MA 167 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf