FFF YK33326030J0G
YK33326030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK33326030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm)
Datasheet Download
YK33326030J0G.pdf
Availability of YK33326030J0G
QUANTITY
YK33326030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK33326030J0G
Internal Part NumberEIS-YK33326030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package153
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK333
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits26
Number of Wire Entries26
Pitch0.325" (8.26mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Eyelets
Barrier Type3 Wall (Tri)
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeChassis, Panel, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK33326030J0G
Related LinksYK3332, YK33326030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK33326030J0G Details Description
Related parts for YK33326030J0G
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
THERM NC 85C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 80MA 13.5 OHM datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 36KHZ T.VIEW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf