FFF YK50A12030J0G
YK50A12030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK50A12030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm)
Datasheet Download
YK50A12030J0G.pdf
Availability of YK50A12030J0G
QUANTITY
YK50A12030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK50A12030J0G
Internal Part NumberEIS-YK50A12030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits12
Number of Wire Entries12
Pitch0.374" (9.50mm)
Number of Rows1
Current Rating30A
Voltage Rating300V
Barrier Type2 Wall (Dual)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK50A12030J0G
Related LinksYK50A1, YK50A12030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK50A12030J0G Details Description
Related parts for YK50A12030J0G
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FET BUS EXCH SWCH 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
LENS LM1 DIFF 20DEG MC-E datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 9PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf