FFF YL10615100J0G
YL10615100J0G picture photo
Mfg. Part Number
YL10615100J0G
Brief Description
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R
Datasheet Download
YL10615100J0G.pdf
Availability of YL10615100J0G
QUANTITY
YL10615100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YL10615100J0G
Internal Part NumberEIS-YL10615100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package55
Number of Levels2
Positions Per Level5
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.56 Nm (5.0 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YL10615100J0G
Related LinksYL1061, YL10615100J0G Datasheet, FFF Distributor
YL10615100J0G Details Description
Related parts for YL10615100J0G
FIXED IND 10UH 500MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50MA 250VAC 28VDC datasheet.pdf
CONTROL RELAY UNDER VOLT 110VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSHRINK 9.53MM ID 50MM L datasheet.pdf
CONN BACKSHELL BLACK datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG PNK 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.45A 125 MOHM datasheet.pdf