FFF YM12615000J0G
YM12615000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YM12615000J0G
Brief Description
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R
Datasheet Download
YM12615000J0G.pdf
Availability of YM12615000J0G
QUANTITY
YM12615000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YM12615000J0G
Internal Part NumberEIS-YM12615000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package35
Number of Levels2
Positions Per Level6
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YM12615000J0G
Related LinksYM1261, YM12615000J0G Datasheet, FFF Distributor
YM12615000J0G Details Description
Related parts for YM12615000J0G
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .5" HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 13.2A 8 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 100MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE TIE/OMEGA CLIP 50LB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
M803 5C 5#20HD PIN PLUG OM datasheet.pdf
SOT23 NPN SILICON PLANAR SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf
Compact +30V/[15V 256-Position Digital Potentiometer IC datasheet.pdf