FFF YO12215000J0G
YO12215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YO12215000J0G
Datasheet Download
YO12215000J0G.pdf
Availability of YO12215000J0G
QUANTITY
YO12215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YO12215000J0G
Internal Part NumberEIS-YO12215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YO12215000J0G
Related LinksYO1221, YO12215000J0G Datasheet, FFF Distributor
YO12215000J0G Details Description
Related parts for YO12215000J0G
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
POWER SUPPLY 0-35V 0-10A datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL26POS .050 SMD datasheet.pdf
2.3 DIA CLUSTER BLOCK HSG datasheet.pdf
17P MOD II SHROUDED HEADER, ST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf