FFF YO14215000J0G
YO14215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YO14215000J0G
Datasheet Download
YO14215000J0G.pdf
Availability of YO14215000J0G
QUANTITY
YO14215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YO14215000J0G
Internal Part NumberEIS-YO14215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package170
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YO14215000J0G
Related LinksYO1421, YO14215000J0G Datasheet, FFF Distributor
YO14215000J0G Details Description
Related parts for YO14215000J0G
IC REG LDO 2.8V/3V 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR 480VAC 5A SIP AC OUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SHEET PLYMR RESIN 12.7MM SQ 5/PK datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 120A TO240AA datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A datasheet.pdf