FFF YP22215000J0G
YP22215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YP22215000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
381 TB RIS CLA SOLID 2ND
Datasheet Download
YP22215000J0G.pdf
Availability of YP22215000J0G
QUANTITY
YP22215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YP22215000J0G
Internal Part NumberEIS-YP22215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesYP
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side), Mid Wire Entry Level
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YP22215000J0G
Related LinksYP2221, YP22215000J0G Datasheet, FFF Distributor
YP22215000J0G Details Description
Related parts for YP22215000J0G
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 7A 8SOIC datasheet.pdf
IC INTERFACE LINE SUBSCRB 44TQFP datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 12POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 29POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
500 TB SPR CLA W/L 1WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf