FFF YQ16415000J0G
YQ16415000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ16415000J0G
Brief Description
381 TB RISING CLAMP LEFT
Datasheet Download
YQ16415000J0G.pdf
Availability of YQ16415000J0G
QUANTITY
YQ16415000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ16415000J0G
Internal Part NumberEIS-YQ16415000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
Number of Levels2
Positions Per Level8
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ16415000J0G
Related LinksYQ1641, YQ16415000J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ16415000J0G Details Description
Related parts for YQ16415000J0G
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
IC PLD 15NS 20PLCC datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 115V datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 RW SN/PB datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 19.94MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf