FFF YQ286150A0J0G
YQ286150A0J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ286150A0J0G
Datasheet Download
YQ286150A0J0G.pdf
Availability of YQ286150A0J0G
QUANTITY
YQ286150A0J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ286150A0J0G
Internal Part NumberEIS-YQ286150A0J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Number of Levels2
Positions Per Level14
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Screw Material - PlatingSteel
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ286150A0J0G
Related LinksYQ2861, YQ286150A0J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ286150A0J0G Details Description
Related parts for YQ286150A0J0G
FIXED IND 900NH 17A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .8MMFH 17H GOLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
KJB 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf