FFF YQ32415000J0G
YQ32415000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ32415000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
381 TB RISING CLAMP LEFT
Datasheet Download
YQ32415000J0G.pdf
Availability of YQ32415000J0G
QUANTITY
YQ32415000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ32415000J0G
Internal Part NumberEIS-YQ32415000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesYQ
PackagingBulk
Number of Levels2
Positions Per Level16
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ32415000J0G
Related LinksYQ3241, YQ32415000J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ32415000J0G Details Description
Related parts for YQ32415000J0G
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
SHORT LINK PRE-ASSY INSUL 2POLE datasheet.pdf
LIGHT BLINKING MODULE YELLOW datasheet.pdf
CABLE GRIP BALE EYE 0.61M datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY I2C 1.7% SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS datasheet.pdf