Laird Technologies IAS YS4503PL
YS4503PL picture photo
Mfg. Part Number
YS4503PL
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT YAGI 3ELEM 450-470MHZ SILVER
Datasheet Download
YS4503PL.pdf
Availability of YS4503PL
QUANTITY
YS4503PL Order Process
Ship out your order
Specifications of YS4503PL
Internal Part NumberEIS-YS4503PL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)460MHz
Frequency Range450MHz ~ 470MHz
Antenna TypeYagi
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain7.1dBd
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)20.157" (512.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YS4503PL
Related LinksYS45, YS4503PL Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
YS4503PL Details Description
Related parts for YS4503PL
Connector Header 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 10A 8-SO datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CARD GUIDE DEEP 4.5" 0.132" BK datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CHISEL 30 DEGREE 5.20MM (0.20) datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A 8HTSOP datasheet.pdf
DIODE SBR 45V 10A POWERDI5 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 50A datasheet.pdf