Omron Automation & Safety Z-10FW1Y55-BC
Z-10FW1Y55-BC picture photo
Mfg. Part Number
Z-10FW1Y55-BC
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SWITCH SPDT 10A HINGE LEVER
Datasheet Download
Z-10FW1Y55-BC.pdf
Availability of Z-10FW1Y55-BC
QUANTITY
Z-10FW1Y55-BC Order Process
Ship out your order
Specifications of Z-10FW1Y55-BC
Internal Part NumberEIS-Z-10FW1Y55-BC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z-10FW1Y55-BC
Related LinksZ-10FW, Z-10FW1Y55-BC Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
Z-10FW1Y55-BC Details Description
Related parts for Z-10FW1Y55-BC
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 4BIT 1OF2 MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK DIVIDER DIFF LVDS 16QFN datasheet.pdf
LED 7-SEGMENT .28" 2DGT GRN CA datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X5MM datasheet.pdf
8325-3 CUTOFF BLADE datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RCPT SHELL FOR PEG.2K. datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf