ST Z0107MN6AA4
Z0107MN6AA4 picture photo
Mfg. Part Number
Z0107MN6AA4
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC SENS GATE 600V 1A SOT223
Datasheet Download
Z0107MN6AA4.pdf
Availability of Z0107MN6AA4
QUANTITY
Z0107MN6AA4 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z0107MN6AA4
Internal Part NumberEIS-Z0107MN6AA4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsZ01 View All Specifications
Product Training ModulesAC Switches Family, Part One
AC Switches Family, Part Two
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)1A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.3V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)8A, 8.5A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)5mA
Current - Hold (Ih) (Max)10mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSOT-223
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z0107MN6AA4
Related LinksZ0107, Z0107MN6AA4 Datasheet, ST Distributor
Z0107MN6AA4 Details Description
Related parts for Z0107MN6AA4
TUBING PVC 1" ID 50' CLEAR datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 20-TSSOP datasheet.pdf
BLADE HEX 3MM 6.89" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 25POS .100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 9MA 82 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 155K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
14 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE FAST ACT MIDGET .750A 600V datasheet.pdf
1UF 100V 4,5X10MM 85C 2500H datasheet.pdf