TDK-Lambda Americas, Inc. Z10-40-LAN-L-U
Z10-40-LAN-L-U picture photo
Mfg. Part Number
Z10-40-LAN-L-U
Datasheet Download
Z10-40-LAN-L-U.pdf
Availability of Z10-40-LAN-L-U
QUANTITY
Z10-40-LAN-L-U Order Process
Ship out your order
Specifications of Z10-40-LAN-L-U
Internal Part NumberEIS-Z10-40-LAN-L-U
TypeBench (AC to DC)
Voltage - Supply85 ~ 265VAC
Voltage - Output0 ~ 10VDC
Current - Output0 ~ 40A
Number of Outputs1
Size / Dimension13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
FeaturesLAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Power (Watts)400W
Accuracy - Voltmeter; Ammeter0.5% + 1 count
Voltage Regulation - Line2mV + 0.01%
Voltage Regulation - Load2mV + 0.01%
Current Regulation - Line2mA + 0.01%
Current Regulation - Load5mA + 0.01%
Ripple5mV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z10-40-LAN-L-U
Related LinksZ10-40-, Z10-40-LAN-L-U Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
Z10-40-LAN-L-U Details Description
Related parts for Z10-40-LAN-L-U
RES SMD 309 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ12 PG29 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 21 W/LIP datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf