Laird - Embedded Wireless Solutions Z100S1AFR
Z100S1AFR picture photo
Mfg. Part Number
Z100S1AFR
Manufacturer
Product Category
Gateways, Routers
Brief Description
ZIGBEE ROUTER, SMT, 100MW, OTA,
Datasheet Download
Z100S1AFR.pdf
Availability of Z100S1AFR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Z100S1AFR Order Process
Ship out your order
Specifications of Z100S1AFR
Internal Part NumberEIS-Z100S1AFR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSelection Guide
Standard Package25
Category Networking Solutions
FamilyGateways, Routers
Series-
InterfaceZigbee Router
Contents-
Ports-
Voltage - Supply-
Data Rate-
Security-
Frequency2.4GHz
Operating Temperature-
Certifications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z100S1AFR
Related LinksZ100, Z100S1AFR Datasheet, Laird - Embedded Wireless Solutions Distributor
Z100S1AFR Details Description
Related parts for Z100S1AFR
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603 datasheet.pdf