Vishay/Beyschlag Z32041436809J2CC04
Z32041436809J2CC04 picture photo
Mfg. Part Number
Z32041436809J2CC04
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
Z32041436809J2CC04.pdf
Availability of Z32041436809J2CC04
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Z32041436809J2CC04 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z32041436809J2CC04
Internal Part NumberEIS-Z32041436809J2CC04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ300-C
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z32041436809J2CC04
Related LinksZ32041436, Z32041436809J2CC04 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
Z32041436809J2CC04 Details Description
Related parts for Z32041436809J2CC04
IC DGTL POT 10K 1CH 8MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 770MA 546 MOHM datasheet.pdf
LOW PROFILE 5.08 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR BR262 datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A SOT23 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX GREEN TRANSP 12" datasheet.pdf