Vishay Semiconductor/Diodes Division Z4KE110A-E3/54
Z4KE110A-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
Z4KE110A-E3/54
Brief Description
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL
Datasheet Download
Z4KE110A-E3/54.pdf
Availability of Z4KE110A-E3/54
QUANTITY
Z4KE110A-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z4KE110A-E3/54
Internal Part NumberEIS-Z4KE110A-E3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±5%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)600 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 500mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z4KE110A-E3/54
Related LinksZ4KE110, Z4KE110A-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
Z4KE110A-E3/54 Details Description
Related parts for Z4KE110A-E3/54
IC MUX DUAL ANLG CMOS 2CH 16QSOP datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 8-26A datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 24QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 217MA 1.6 OHM datasheet.pdf
DSUB B/S STR ONE PIECE PLASTIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf