Zilog Z8523L16VEG
Z8523L16VEG picture photo
Mfg. Part Number
Z8523L16VEG
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC CTRL SCC 16MHZ 3.3V 44-PLCC
Datasheet Download
Z8523L16VEG.pdf
Availability of Z8523L16VEG
QUANTITY
Z8523L16VEG Order Process
Ship out your order
Specifications of Z8523L16VEG
Internal Part NumberEIS-Z8523L16VEG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTray
Applications-
InterfaceBus
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z8523L16VEG
Related LinksZ8523, Z8523L16VEG Datasheet, Zilog Distributor
Z8523L16VEG Details Description
Related parts for Z8523L16VEG
OPTOISO 3.75KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTVIBRATOR 16SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 61PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 2MM 44POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6WSON datasheet.pdf