Mallory Sonalert Products ZA016LDDP2
ZA016LDDP2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDDP2
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 85-95DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA016LDDP2.pdf
Availability of ZA016LDDP2
QUANTITY
ZA016LDDP2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDDP2
Internal Part NumberEIS-ZA016LDDP2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz DP2
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeFast Double Pulse
Sound Pressure Level85dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDDP2
Related LinksZA016, ZA016LDDP2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDDP2 Details Description
Related parts for ZA016LDDP2
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 3V 2917 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T7 4.92" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC CTLR PFC/PWM COMBO 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Surface Mount datasheet.pdf
400UF 75V 20X95 105C AXI datasheet.pdf