Mallory Sonalert Products ZA016LDMT3
ZA016LDMT3 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDMT3
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA016LDMT3.pdf
Availability of ZA016LDMT3
QUANTITY
ZA016LDMT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDMT3
Internal Part NumberEIS-ZA016LDMT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT3
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz ~ 3.4kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDMT3
Related LinksZA016, ZA016LDMT3 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDMT3 Details Description
Related parts for ZA016LDMT3
CONN RING 400 MCM #1/2 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 500mA Lighting 8-SO PowerPad datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
1/2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf