Mallory Sonalert Products ZA016LDMT4
ZA016LDMT4 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDMT4
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA016LDMT4.pdf
Availability of ZA016LDMT4
QUANTITY
ZA016LDMT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDMT4
Internal Part NumberEIS-ZA016LDMT4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT4
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz ~ 3.45kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDMT4
Related LinksZA016, ZA016LDMT4 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDMT4 Details Description
Related parts for ZA016LDMT4
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 16pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1A 312.5 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf