Mallory Sonalert Products ZA016LDPS1
ZA016LDPS1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDPS1
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 85-95DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA016LDPS1.pdf
Availability of ZA016LDPS1
QUANTITY
ZA016LDPS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDPS1
Internal Part NumberEIS-ZA016LDPS1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Short Pulse PS1
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeShort Pulse
Sound Pressure Level85dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDPS1
Related LinksZA016, ZA016LDPS1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDPS1 Details Description
Related parts for ZA016LDPS1
RES SMD 30 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 586 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D HI/T datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD VT SMT datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf