Mallory Sonalert Products ZA016MDCM1
ZA016MDCM1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016MDCM1
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA016MDCM1.pdf
Availability of ZA016MDCM1
QUANTITY
ZA016MDCM1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016MDCM1
Internal Part NumberEIS-ZA016MDCM1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3400 Hz Chime
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeChime
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016MDCM1
Related LinksZA016, ZA016MDCM1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016MDCM1 Details Description
Related parts for ZA016MDCM1
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CBS LOCK CHASSIS TH/FEM FR .672" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN FFC TOP 31POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS23851-001 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf