Mallory Sonalert Products ZA016MDMT1
ZA016MDMT1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016MDMT1
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA016MDMT1.pdf
Availability of ZA016MDMT1
QUANTITY
ZA016MDMT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016MDMT1
Internal Part NumberEIS-ZA016MDMT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT1
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.2kHz ~ 4.5kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016MDMT1
Related LinksZA016, ZA016MDMT1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016MDMT1 Details Description
Related parts for ZA016MDMT1
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5500K 4SMD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf