Mallory Sonalert Products ZA016MDSR8
ZA016MDSR8 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016MDSR8
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA016MDSR8.pdf
Availability of ZA016MDSR8
QUANTITY
ZA016MDSR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016MDSR8
Internal Part NumberEIS-ZA016MDSR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3350 Hz Fast Siren SR8
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSiren Sweep
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016MDSR8
Related LinksZA016, ZA016MDSR8 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016MDSR8 Details Description
Related parts for ZA016MDSR8
HEATSHRINK DUAL WALL 9MM X 4' datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .100" DL TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS VERT .050 T/H datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf