Mallory Sonalert Products ZA016SDDL1
ZA016SDDL1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016SDDL1
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA016SDDL1.pdf
Availability of ZA016SDDL1
QUANTITY
ZA016SDDL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016SDDL1
Internal Part NumberEIS-ZA016SDDL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz 10 S Delay Cont
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level65dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016SDDL1
Related LinksZA016, ZA016SDDL1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016SDDL1 Details Description
Related parts for ZA016SDDL1
IC DRVR VFD TUBE SRL 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DAC NANO 12BIT QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
AUD SIG DEV 30-12VAC/DC PNL MNT datasheet.pdf
VARISTOR 16.94V 800A DISC RADIAL datasheet.pdf
POWER STRP 19"15A 6OUT 6'CRD BLK datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 536 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
MINITEK II SMT HDR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf