Mallory Sonalert Products ZA016SDMT2
ZA016SDMT2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016SDMT2
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA016SDMT2.pdf
Availability of ZA016SDMT2
QUANTITY
ZA016SDMT2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016SDMT2
Internal Part NumberEIS-ZA016SDMT2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT2
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz ~ 3.4kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016SDMT2
Related LinksZA016, ZA016SDMT2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016SDMT2 Details Description
Related parts for ZA016SDMT2
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC RED 10/PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 0.1A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS FLNG PIN BLU datasheet.pdf