Mallory Sonalert Products ZA028LDCT
ZA028LDCT picture photo
Mfg. Part Number
ZA028LDCT
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL
Datasheet Download
ZA028LDCT.pdf
Availability of ZA028LDCT
QUANTITY
ZA028LDCT Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028LDCT
Internal Part NumberEIS-ZA028LDCT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Continuous
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028LDCT
Related LinksZA02, ZA028LDCT Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028LDCT Details Description
Related parts for ZA028LDCT
CONN SKT .062 16-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN FFC 10POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 100V 300MA 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES MO 3W 1.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 10A 125V datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf