Mallory Sonalert Products ZA028MASR9
ZA028MASR9 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MASR9
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA028MASR9.pdf
Availability of ZA028MASR9
QUANTITY
ZA028MASR9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MASR9
Internal Part NumberEIS-ZA028MASR9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3350 Hz Slow Siren SR9
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSiren Sweep
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MASR9
Related LinksZA028, ZA028MASR9 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MASR9 Details Description
Related parts for ZA028MASR9
MOSFET N-CH 500V 9A I2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
XFRMR ISDN S-INTERFACE 1:1 T/H datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 604 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 41 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf