Mallory Sonalert Products ZA028MASU2
ZA028MASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MASU2
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL
Datasheet Download
ZA028MASU2.pdf
Availability of ZA028MASU2
QUANTITY
ZA028MASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MASU2
Internal Part NumberEIS-ZA028MASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MASU2
Related LinksZA028, ZA028MASU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MASU2 Details Description
Related parts for ZA028MASU2
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE C R/A datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 10-40VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
HAN ACCESS. PG 21 CABLE CLAMP 13 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
LABEL ESD/STATIC WARN 3.9" BK/YL datasheet.pdf