Mallory Sonalert Products ZA028MDSR8
ZA028MDSR8 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MDSR8
Brief Description
BUZZER 16-28VAC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028MDSR8.pdf
Availability of ZA028MDSR8
QUANTITY
ZA028MDSR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MDSR8
Internal Part NumberEIS-ZA028MDSR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3350 Hz Fast Siren SR8
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSiren Sweep
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MDSR8
Related LinksZA028, ZA028MDSR8 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MDSR8 Details Description
Related parts for ZA028MDSR8
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC LATCH ADDRS 8BIT CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
BNC MOD 75OHM W/PLATE & SURGE datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C032MS-3,0C1-1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf