Mallory Sonalert Products ZA028SACM1
ZA028SACM1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SACM1
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028SACM1.pdf
Availability of ZA028SACM1
QUANTITY
ZA028SACM1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SACM1
Internal Part NumberEIS-ZA028SACM1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3400 Hz Chime
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeChime
Sound Pressure Level65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SACM1
Related LinksZA028, ZA028SACM1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SACM1 Details Description
Related parts for ZA028SACM1
SSR OCMOS FET 150MA NO/NC 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 200KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8.81"L X 6.81"W datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 5W T18 datasheet.pdf
CABLE 36POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf