Mallory Sonalert Products ZA028SADP3
ZA028SADP3 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SADP3
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 16-28VDC/AC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028SADP3.pdf
Availability of ZA028SADP3
QUANTITY
ZA028SADP3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SADP3
Internal Part NumberEIS-ZA028SADP3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Double Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSlow Double Pulse
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SADP3
Related LinksZA028, ZA028SADP3 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SADP3 Details Description
Related parts for ZA028SADP3
TRANSFORMER PULSE 9.5UH .4DCR datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M10 5V 36" datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 450MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 561 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HOSE CLIPS W/STDMNT .98" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf