Mallory Sonalert Products ZA028SASP1
ZA028SASP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SASP1
Brief Description
BUZZER 16-28VDC/AC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028SASP1.pdf
Availability of ZA028SASP1
QUANTITY
ZA028SASP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SASP1
Internal Part NumberEIS-ZA028SASP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SASP1
Related LinksZA028, ZA028SASP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SASP1 Details Description
Related parts for ZA028SASP1
CONN VARIOFACE INTERFACE MOD datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CYCLONE II STARTER KIT EP2C20N datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
UP 3.96 4P PLUG HSG NATRL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 2A 32VAC/VDC 5PK CARD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V datasheet.pdf