Mallory Sonalert Products ZA028SASU2
ZA028SASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SASU2
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 16-28VAC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA028SASU2.pdf
Availability of ZA028SASU2
QUANTITY
ZA028SASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SASU2
Internal Part NumberEIS-ZA028SASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SASU2
Related LinksZA028, ZA028SASU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SASU2 Details Description
Related parts for ZA028SASU2
IC DRVR DSPL LED 16-QSOP datasheet.pdf
IC SNGL SHMT-TRG INV GATE SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf
XCEDE 4W 2PVH 6COL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
750 TB SPR CLA W/L 1WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK FOR 45MM BGA datasheet.pdf