Mallory Sonalert Products ZA028SDDT7
ZA028SDDT7 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SDDT7
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028SDDT7.pdf
Availability of ZA028SDDT7
QUANTITY
ZA028SDDT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SDDT7
Internal Part NumberEIS-ZA028SDDT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3450 Hz Fast Warble
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeWarble, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H