Mallory Sonalert Products ZA048MAFP1
ZA048MAFP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA048MAFP1
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 28-48VDC/AC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA048MAFP1.pdf
Availability of ZA048MAFP1
QUANTITY
ZA048MAFP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA048MAFP1
Internal Part NumberEIS-ZA048MAFP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA048MAFP1
Related LinksZA048, ZA048MAFP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA048MAFP1 Details Description
Related parts for ZA048MAFP1
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNGL STG 4A SNAP-IN datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 24V 5V 2X12V 375W datasheet.pdf
CONN SOCKET 22POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
HDR STR SIG 5R 120POS PF datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf