Mallory Sonalert Products ZA048SASU2
ZA048SASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA048SASU2
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 28-48VAC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA048SASU2.pdf
Availability of ZA048SASU2
QUANTITY
ZA048SASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA048SASU2
Internal Part NumberEIS-ZA048SASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA048SASU2
Related LinksZA048, ZA048SASU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA048SASU2 Details Description
Related parts for ZA048SASU2
RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 44POS .156 GRN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 5A D2PAK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC CAR RAD RX AM/FM/LW/SW 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
RES 49.95K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf