Mallory Sonalert Products ZA048SASU2
ZA048SASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA048SASU2
Brief Description
BUZZER 28-48VAC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA048SASU2.pdf
Availability of ZA048SASU2
QUANTITY
ZA048SASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA048SASU2
Internal Part NumberEIS-ZA048SASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H